تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

طراحی نمای سنگی با سنگ دکوراتیو

  شما با استفاده از سنگ های دکوراتیو که مخصوص نما هستند می توانید هر قسمت از منزل را به صورت عالی دیزاین کنید. معمولاً از سنگ های تزئینی در پشت تلویزیون و اتاق پذیرایی استفاده می شود. سعی کنید از سنگ هایی استفاده کنید که کنتراس رنگ خوبی با دکوراسیون شما داشته باشند.

  برای داشتن نمای سنگی در طراحی نما در منزل موارد زیر را به خاطر داشته باشید.

  نصب کاغذ و توری فلزی:

  • کاغد ساختمانی که نوعی کاغذ مقاوم بنایی است و برای جلوکیری از رطوبت استفاده می شود را/ با استفاده از میخ های پوشش بام(میخی کوتاه ، با ساق آجدار و گُل‌ تخت و نسبتاً بزرگ ، ممکن است گالوانیزه با سفید باشد ، غالباً واشری از جنس نئوپرن ، سرب یا پلاستیک دارد ، برای نصب قیرگونی ، یا لوح پوشش بام ، به پشت بام تخته‌کوبی بام به کار می‌رود.) و یا منگنه کوب های صنعتی/ به زیربستر چوبی دیوار بچسبانید. کاغذ باید به صورت تکه های بلند و یک تکه باشد.لبه های کاغذها باید حداقل ۴ اینچ همپوشانی داشته باشند/ و برای آب بندی بهتر/ از چند لایه کاغذ استفاده نمایید. دقت کنید کاغذها در محل گوشه ها حداقل ۱۶ اینچ طول بیشتر داشته باشند.
  • با استفاده از منگنه های سنگین یا میخ های مخصوص پوشش بام یک و نیم اینچی، شبکه فلزی را روی کاغذ بنایی نصب کنید. منگنه یا میخ را در هر ۶ اینچ بر روی تیرهای دیوار استفاده کنید. توری فلزی، شبکه ای صفحه ای شکل و قابل انعطاف است که سطح زبر مورد نیاز برای چسبیدن ملاط را فراهم می کند. مطمئن شوید توری را درست نصب کرده اید، به این صورت که وقتی دست خود را روی سطح توری به سمت بالا می کشید، احساس کنید سطح نسبتا نرم است و وقتی دست را بر خلاف جهت یعنی از بالا به پایین روی توری می کشید، احساس کنید که سطح زبر است. توری ها باید در لبه های افقی خود دارای ۱ اینچ و در لبه های عمودی دارای ۲ اینچ همپوشانی باشند. برای جلوگیری از پاشش خاک و آلودگی ها مطمئن شوید پایین ترین رشته پوشش سنگ تا زمین ۴ اینچ فاصله داشته باشد.
  • ملاط و سنگ ها
  • مقداری از ملاط نوع M ، که مقاومت فشاری قابل توجهی دارد، با غلظتی شبیه به غلظت کره بادام زمینی، تهیه نمایید. با ماله مستطیل شکل، ملاط را روی توری بنایی فشرده نمایید به طوری که یک لایه به ضخامت ½ تا ¾ اینچ ایجاد شود.در هر بار، مساحتی بیش از ۵ فوت مربع را با ملاط آماده نکنید زیرا بیش از این مقدار باعث می شود ملاط قبل از نصب سنگ ها خشک شود و شما نتوانید نتیجه را به خوبی مشاهده کنید و اصطلاحاً کار را خراب کنید. برای استفاده از طوری ها و قراردادن ملات روی آنها سرعت شما بسیار مهم است ضمن اینکه میزان ملاط ریزی را هم باید دقت داشته باشید. ملاط شما نه زیاد سفت باشد و نه زیاد آبکی. بعد از اینکه ملاط را روی طوری قراردادید میتوانید سنگ ها را در قطعات ملاط ریزی شده اضافه کنید.

  این مطلب تا کنون 71 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 17 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ملاط ,استفاده ,اینچ ,توری ,داشته ,کاغذ ,داشته باشند ,کشید، احساس ,احساس کنید ,ملاط ریزی ,مطمئن شوید ,
  طراحی نمای سنگی با سنگ دکوراتیو

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149226
 • بازدید امروز :29813
 • بازدید داخلی :1482
 • کاربران حاضر :51
 • رباتهای جستجوگر:671
 • همه حاضرین :722

تگ های برتر